Snakeware zegt: “Denk mobiel”

Cijfers

  • In de eerste 6 maanden van dit jaar werden er in totaal maar liefst 1.482.000 smartphones verkocht in Nederland.*
  • Er zijn ruim 592.000 Tablets in omloop, oftewel 8% van de Nederlandse huishoudens heeft een tablet.**

 

Mobiele innovatie

Kijk naar een grootmacht als Google, die hanteert al een jaar een ‘mobile first’ strategie bij het ontwikkelen van nieuwe producten en diensten. Google ontwikkelt eerst voor mobiel, voordat ze met de desktop versie aan de gang gaan. Snakeware gaat mee met deze strategie en zal op den duur ophouden met primair desktop websites te verkopen. In plaats daarvan zullen wij in samenwerking met onze klanten online kanalen ontwikkelen die intuïtief werken op elk device met mobiel als speerpunt. Als webdeveloper, die in staat is eigen techniek te ontwikkelen en te voorzien van goed interaction design, zien wij onze sites al jaren prima werken op alle devices. Echter zal de focus steeds meer komen te liggen op mobiel en wat ons betreft mobiel web via HTML5, omdat de doelgroepen van onze klanten dit massaal omarmen.   

 

Door de wereld waarin wij leven, met bij wijze van spreken een smartphone in de rechterhand en een tablet in de linker, moeten wij als internetbureau anders durven denken en mobiele innovatie als hoogste prioriteit stellen. Dit om voor uw bedrijf met inventieve en creatieve webdevelopment te kunnen blijven komen, die uw organisatie nog meer toegevoegde waarde of te wel rendement levert in een online wereld waar aandacht schaars is en concurreren op bijvoorbeeld product of prijs er steeds minder om zal gaan doen. Dicht op de doelgroep staan met een continu geluid over, van en met uw onderneming zal via mobiel leiden tot vernieuwing en dus innovatie van uw businessmodel. Noem het First screen (TV), Second screen (Tablets zoals de iPad) of Handy screen (de smartphones), feit is dat elk device zijn eigen innovatie en tempo kent waarbij elk device weer goed kan zijn voor een andere wijze van interactie.

 

 

Verpakken en leveren content

Door de nieuwe communicatiemogelijkheden en het snel uitdijende landschap van devices moeten internetbureaus, zoals Snakeware dit in een eerder stadium reeds heeft gedaan, anders gaan werken, waarbij het belangrijk is om goed na te denken over het verpakken en leveren van content op het juiste device, in de juiste vorm en niet te vergeten met de juiste interface. Het ontwikkelproces van online kanalen zal zich verplaatsen van desktop naar smartphone/tablet waarbij ook op de ‘normale desktop’ dit online kanaal functioneel moet werken. Wellicht komt er een model waarbij je, door voor mobiel te ontwikkelen, de desktop versie als het ware ‘cadeau’ krijgt.

 

One content management system fits all

Onze visie op het nieuwe content management hebben wij onder andere op onze actueel pagina al meerdere keren van verschillende kanten belicht en ondernemingen gaan ook steeds vaker de meerwaarde zien van één beheeromgeving voor alle devices. Van mobiel tot narrowcasting en van website tot drukwerk, alle content publicatie wordt beheersbaarder door het toepassen van goede toekomst gerichte software, want vooruitstrevende ondernemingen willen voorop lopen en meegroeien en niet tot de conclusie komen dat hun nieuwe website direct na oplevering via de desktop tot de eerder genoemde museumstukken behoort.

 

Vraag eens aan de mensen in uw omgeving wie er meer dan twee mobiele apparaten in zijn of haar bezit heeft. Wedden dat wij snel met u komen praten over een ‘mobile first’ strategie en straks samen met een glimlach naar het museum gaan om een desktop PC te bewonderen?

 

Bron:

* http://www.nuzakelijk.nl/e-business/2588036/smartphonerevolutie-zet-in-nederland.html

** http://mobilemarketingnl.blogspot.com/2011/08/aantal-tablet-bezitters-in-nederland.html