Sneek eerste stad met volledige iBeacon dekking

Burgemeester Hayo Apotheker van de gemeente Súdwest-Fryslân heeft vandaag het officiële startsein gegeven voor het beacon project in Sneek. Hiermee wordt een nieuwe stap gezet in stedelijke en commerciële informatievoorziening. Sneek wordt de eerste stad in Europa met een volledige iBeacon dekking.

 

Met de beacons kunnen musea, monumenten en evenementen, maar ook winkels en horecagelegenheden, relevante berichten sturen naar mensen in de directe omgeving die de bijbehorende, gratis Lightcurb beacon app hebben gedownload op hun smartphone.

 

Specifiek profiel

Na het downloaden van de Lightcurb app ontvangen bezoekers en inwoners van Sneek gepersonaliseerde informatie als zij in contact komen met de iBeacons op fysieke plaatsen. Dit varieert van inhoudelijke informatie over historische gebouwen, zoals de bekende Waterpoort en evenementen als de Sneekweek, tot speciale aanbiedingen bij Sneeker winkels en horecagelegenheden. Voor elke gebruiker wordt een specifiek profiel gecreëerd, zodat de gestuurde informatie steeds verder wordt afgestemd op individuele voorkeuren en behoeftes. Gebruikers kunnen ook zelf hun voorkeuren instellen.

 

Met Lighturb iBeacons, platform en app maak je van passanten je klanten

 

 

Honderden beacons in en om Sneek

Tot nu toe is het iBeacon systeem alleen op kleine schaal toegepast. Daar komt nu dus verandering in. Naast de 20 iBeacons die de gemeente Súdwest-Fryslân inmiddels heeft geplaatst bij onder meer monumenten, musea en het theater van Sneek, zijn er al tientallen ondernemers op het systeem aangesloten. Het aantal nieuwe iBeacon gebruikers in Sneek wordt, met ondersteuning van de gemeente, de komende maanden fors uitgebreid. “Naar verwachting zullen tijdens de aankomende Sneekweek in augustus honderden Lightcurb iBeacons actief zijn in de stad en bij het Sneekermeer”, aldus burgemeester Hayo Apotheker van Súdwest-Fryslân.

 

De rest van de wereld

Na Friesland volgt de rest van Nederland. Ate van der Meer van Snakeware, de producent van de Lightcurb app: “Eind dit jaar verwachten we al 10.000 aanbieders te hebben die informatie via de app verspreiden. Eind 2016 zitten we volgens ramingen op 100.000 in verscheidene landen over de hele wereld.”

 

Meer informatie over het iBeacon project is te vinden op www.lightcurb.nl.