Wil je conversie op mobiel, doe dan aan design thinking
Afgelopen tijd hebben wij bij Snakeware hele leuke interne sessies gehad over mobiel. Vele van jullie zullen wel de YouTube video uit 1999 hebben gezien, waarin mensen werden gevraagd “Heeft u een mobiele telefoon?
“Heb ik niet nodig, word toch nooit gebeld”
“Ik zie er het nut niet van in”
“Ik heb een normale telefoon, waarom heb ik dan een mobiele telefoon nodig?”
“Ik heb een antwoord apparaat, daar kunnen ze mij altijd op bereiken”
Wat kan er dan veel veranderen in 16 jaar tijd. Lees even mee de smartphone penetratie in Nederland ligt boven de 80%. Voor jongeren zelfs nog veel hoger, namelijk 96%. Je hoort er dus “gewoon niet meer bij” als je geen mobiele telefoon hebt. Van ik zie het nut er niet van in naar ik kan niet meer zonder. Dit wordt ook nog even bevestigd met de cijfers dat wij gemiddeld 150x per dag onze telefoon bekijken. Zoveel? Ja, zoveel en dat heb je niet eens meer door, omdat het zo normaal is.
Daarom zetten wij mobiel centraal in ons digital identity & activation proces. Mobiel is niet meer voor onderweg, maar is voor nu en altijd. Voor de jongere doelgroepen is het zelfs de enige manier van online zijn. Maar waarom is bij vele partijen de conversie op mobiel dan nog zo laag.
Uiteraard zijn er wel stappen gemaakt o.a. om de “mobilegeddon” van Google te voldoen, want Google bevordert mobiel vriendelijke websites in de ranking. Hierdoor zijn alle digitale producties responsive geworden. Maar Ewoud, we zijn nu wel responsive, maar conversie ho maar. Het is te simpel om te denken dat het zo werkt. Het succes van mobiel als conversiekanaal valt of staat bij de gebruikerservaring.

Ik schets even de situatie hoe het vaak gaat. Bij het realiseren van een website tekent het bureau fantastische schetsen op basis van de wensen van de opdrachtgever. Ja, tegenwoordig is heel scrollen heel normaal roept het bureau, we kunnen dus lange pagina’s maken. Ziet er gaaf uit, he? Ja, en op mobiel stapelen al die blokjes heel mooi onder elkaar.
Ho stop…
Even een samenvatting van de geschetste situatie. Een hele lange pagina met veel content elementen op desktop zorgt voor een nog veel langere pagina op mobiel. Is de door de bomen in het bos niet meer zien ervaring de gebruikerservaring die jij je mobiele bezoeker wil geven? Helaas, zien wij dit te vaak. Ik gaf in het begin van dit artikel al aan dat wij over dit onderwerp hele leuke sparring sessies hebben gehouden bij Snakeware. Met een focus op snelheid & gemak op mobiel gaan wij projecten in. Zoals je uit bovenstaande zal lezen is het neerzetten van een mobiele ervaring complexer dan die op andere devices, maar het voordeel van deze insteek is;
Een goede gebruikers ervaring op desktop zorgt niet automatisch voor een goede gebruikerservaring op mobiel. Een top gebruikerservaring op mobiel, draagt wel bij aan een top gebruikerservaring op desktop.
Ooit gehoord van de kunst van het weglaten?